Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Debat në MF për Propozim - buxhetin për vitin 2018
132927873_1.jpg

Shkup, 2 nëntor - Ministria e Financave sot organizon debat publik për Propozim-buxhetin për vitin 2018 në të cilin do të marrin pjesë përfaqësues të odave ekonomike, sindikatave dhe sektorit joqeveritar.

"Në drejtim të një buxheti transparent dhe zhvillimor i cili do ta përmirësojë standardin jetësor të qytetarëve dhe do ta ngritë ekonominë në nivel më të lartë, mendimi i opinionit profesionist dhe të përgjithshëm është shumë i rëndësishëm", thekson Ministria e Financave në paralajmërimin për debatin.

Ministri i Financave, Dragan Tevdovski pardje deklaroi se për herë të parë në Maqedoni do të prezentohet buxheti i përgatitur para se të dorëzohet për t'u shqyrtuar në Qeveri.

Pas diskutimit të hapur, Ministria e Financave do ta dorëzojë propozim - buxhetin në Qeveri e cila ka obligim ligjor ta dërgojë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë deri më 15 nëntor. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 02.11.2017, 09:28  | Z.H. | 505 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.