Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Tubimi i parë dhe degustimi i birrës prej prodhuesve vendorë
133946080.jpg

Shkup, 4 nëntor - Prodhuesit e Maqedonisë të birrës në kushte shtëpiake sot organizojnë tubim në Manastir.

Në këtë mini birrë-fest të parë do të prezentohen 10 lloje të birrës. Ngjarja fillon në mesditë, në orën 12, ndërsa parasheh të bërit birrë drejtpërdrejt, degustim dhe diskutim me prodhuesit.

Prodhuesit do të mund të degustojnë birrë prej gjashtë prodhuesve, tre nga Shkupi dhe tre nga Manastiri. Pasi që birrat janë prodhuar në kushte shtëpiake dhe janë në sasi të vogla, degustimi do të limitohet dhe do të kushtojë 50 denarë.

Organizator është koopertiva "Artikultura" me mbështetjen e portalit "Dua birrë mk" i cili i promovon kulturën e birrës në vend, prodhuesit vendorë dhe grupi i fejsbukit "Birraria vendore Maqedonia".

Qëllimi, thonë organizatorët, është të stimulohet kultura e degustimit të kësaj pije dhe të stimulohet një qasje më ndryshe, në nivel më të lartë. Ngjarje e ngjashme do të organizohet edhe në Shkup, deri në fund të vitit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 04.11.2017, 11:31  | T.E. | 384 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.