Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Kompani të tekstilit nga Maqedonia dhe Bullgaria do t`i prezentojnë produktet e tyre
133947861.jpg

Shkup, 4 nëntor - Kompanitë e tekstilit prej Maqedonisë dhe Bullgarisë sot në Shtip do t'i prezantojnë produktet e tyre.

Bëhet fjalë për 11 brende të modës së fabrikave të Maqedonisë "Astibo", "Feshëm Grup", "Amor - kompani", "Ist Komerc - Sanda", "Kuli & Lars" dhe ato bullgare "Boda stajl", "Vital", "Piros", "Bota e re", "Marteks 2" dhe "Valena".

Revyja e modës është në organizim të Klasterit të Maqedonisë për tekstil, ndërsa organizohet në bashkëpunim me Fundjavën e modës në Shkup.

Në ngjarje do të promovohet edhe TV klipi i ri të cilin e përpunoi klasteri i Tekstilit, ndërsa i cili i tregon anët e fuqishme të industrisë së tekstilit.

Projekti financohet nga Bashkimi Evropian përmes INTEREG IPA programit për bashkëpunim ndërkombëtar midis Maqedonisë dhe Bullgarisë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 04.11.2017, 12:35  | T.E. | 683 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.