Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Dibër, nata e 5 e festivalit teatri shqiptar në Maqedoni
3_75_0.jpg
Loading...
Dibër, 5 nëntor - Mbrëmë në natën e katërt të festivalit Teatri shqqiptar në maqedoni shkallëve të podiumit në qendrën për kulturë në Dibër u ngjit trupa private e teatrit e titulluar nga Shkodra deri në Tiranë Monodrama “Amaneti” e cila sjell në skenën e teatrit aktorin Bruno Shllaku me rolin e xha Shahinit.
 
Vepra është një homazh kushtuar jetës së martirizuar të Çamërisë dhe aktori pohon se e gjithë mistika e kësaj shfaqje është sepse spektatori mbetet në ankth për të mësuar se për çfarë bëhet fjalë.
 
Në natën e pestë tëbfestivalit në binën e qendrës për lkulturë do të ngjitet Teatri i Tetoves me pjesën "Kripë Deti" nga: Emil Bonev me regji të realizuar nga  Regjisori: Nehat Memeti.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 05.11.2017, 11:02  | T.E. | 823 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.