Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Mbyllje solemne e "Bukstar 2017" me promovimin e librit "Nuk ka vargje, nuk ka paqe!"
133948308.jpg
Loading...

Shkup, 5 nëntor - Me promovimin e librit "Nuk ka vargje, nuk ka paqe", antologji e poezisë revolucionare edhe zyrtarisht do të mbyllet edicioni i sivjetmë i Festivalit të letërsisë evropiane "Bukstar".

Librin do ta promovojë kritikja letrare dhe profesoresha universitare Vesna Mojsova-Çepishevska.

Me lexim poetik do të shfaqen edhe pesëmbëdhjetë shkrimtarë të Maqedonisë, përkthyes dhe personalitete publike, të cilët do të lexojnë vargje të poezive në antologji.

"Nuk ka vargje, nuk ka paqe!" është realizuar nga bashkëpunëtorët dhe miqtë e shtëpisë botuese "Antolog" me rastin e edicionit të tretë të festivalit "Bukstar".

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 05.11.2017, 11:51  | T.E. | 519 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.