Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Fëmijët rrezikojnë shëndetin mendor nga mënyra se si përdorin rrjetet sociale
femijett_1.jpg
Loading...

Nuk është koha që të rinjt e kalojnë në rrjetet sociale por, mënyra se si e përdorin atë ajo e cila mund t’i çojë ata në shëndet të dobët mendor.

Kështu thonë studimet e fundit nga hulumtues të Florida-s, teksa shtojnë se zakonet e mediave sociale, shkrimi i postimeve qëllimishit të paqarta, shpesh emocionuese, janë të lidhura me mendimet vetvrasëse.

Përdorimi i mediave sociale në këtë mënyrë funksionon si një thirrje për ndihmë, por të rriturit e tjerë të rinj marrin një rritje të besimit nga mediat sociale, thonë autorët e studimit.

Të gjeturat e tyre sugjerojnë se shëndeti mendor ndikohet në mënyrë të konsiderueshme nga stresorët financiarë dhe familjarë sesa me kohën që të rriturit e rinj shpenzojnë në postime apo në kalimin e kohës në media sociale.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.11.2017, 10:26  | L.E. | 396 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.