Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Asus lanson smarfonin e parë të saj me ekran 18:9
asus_11.jpg
Loading...

Asus është një kompani e cila është duke përcjellë trendin e fundit me ekranet 18:9.

Kjo kompani tajvaneze tani ka lansuar smartfonin e saj të parë me ekran që është në raport 18:9 dhe që ka skajet shumë të holla në pjesën e lartë dhe të poshtme, transmeton Koha.net. Ndryshe nga të tjerët, smartfoni i parë i tillë i Asusit nuk është i avancuar, por i kategorisë së mesme.

Smartfoni i ri quhet Pegasus 4S dhe vjen me ekran 5.7-inç HD+, procesor MediaTek MT6750T, 3 GB RAM memorie dhe 32 GB memorie të brendshme ose 4 GB RAM me 64 GB memorie të brendshme, si dhe baterinë prej 4,030 mAh.

Gjithashtu, Pegasus 4S vjen me kamerën kryesore të dyfishtë (16 + 8 megapikselë) si dhe skanerin për gishtërinj nën të.

Më 9 nëntor do të fillojë të shitet me ngjyrë ari ose të zezë, por çmimi i tij ende nuk është zbuluar.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.11.2017, 15:55  | L.E. | 259 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.