Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Në Shkup gjatë fundjavës 40 aksidente, rëndë të lënduar katër persona
ccc_7.jpg

Shkup, 6 nëntor- Gjatë tre ditëve të kaluara në rajonin e Qytetit të Shkupit policia e trafikut ka realizuar ekspertizë në gjithsej 40 aksidente trafiku. Prej tyre, katër persona kanë marrë lëndime të rënda trupore në katër aksidente, në 12 lëndime më të lehta kanë marrë 12 persona, ndërsa në 24 janë shkaktuar dëme materiale.

Siç informon MPB, të premten policia e trafikut ka kryer ekspertizë në 14 aksidente trafiku, prej të cilëve në një lëndime të lehta trupore ka marrë një person, në tre më lehtë janë lënduar katër persona, ndërsa 10 kanë kaluar me dëme të shkaktuara materiale.

Të shtunën, është kryer ekspertizë në 15 aksidente trafiku. Dy persona janë lënduar më rëndë në dy aksidente, në katër lëndime më të lehta kanë marrë shtatë persona, ndërsa nëntë kanë kaluar vetëm me dëme materiale.

Siç informon MPB-ja, gjatë këtyre tre ditëve policia e trafikut ka zbuluar dhe sanksionuar një numër më të madh të kundërvajtjeve. Njëqind e tridhjetë e pesë shoferë kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se sa e lejuara, 46 janë shkyçur nga komunikacioni për shkak të drejtimit të automjetit nën ndikim të alkoolit dhe drejtim të automjetit para se të fitojnë të drejtën e drejtimit, 25 shoferë e kanë drejtuar automjetin me afat të skaduar të patentë shoferit, një shofer ka kaluar në udhëkryq në dritë të kuqe, dy shoferë janë rreshtuar në mënyrë jo të rregullt, si dhe 12 shoferë për shkak të parakalimit jo të drejtë. Janë sanksionuar edhe 111 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt.

Me ndihmën e automjetit special "karrotreci" janë larguar 133 automjete

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.11.2017, 09:15  | L.E. | 520 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.