BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Ekspozitë e Muhamet Alilit në Galerinë kombëtare të Maqedonisë
muhamedd.jpg
Loading...

Shkup, 6 nëntor- Ekspozitë e Muhamed Alilit e quajtur "Pëshpërima të fshehura" do të hapet sot në Galerinë kombëtare të Maqedonisë.

Muhamed Alili është i lindur në vitin 1972 në Kumanovë. Ka diplomuar në Fakultetin e Artit figurativ në Shkup në vitin 2000, dega grafikë, në klasën e profesor Dimitar Malidanov.

Në vitin 2013 ka filluar studime postdiplomike në Universitetin FON, dega disenj grafik. Merret me art figurativ, grafikë, disenj dhe fotografi. Ka marrë pjesë në shumë ekspozita kolektive në Maqedoni dhe vende tjera. Jeton dhe punon në Kumanovë. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.11.2017, 09:22  | L.E. | 558 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.