Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Arian Mavriqi sjell fotografitë më të bukura të faunës dhe natyrës shqiptare (Foto)
airann.jpg
Loading...

Përmes këtyre pamjeve piktoreske Mavriqi i dha frymë artit të tij

Arian Mavriqi është njëri ndër fotografët dhe eksploruesit më të njohur të natyrës dhe faunës i cili çdo herë vjen unik me punën e tij. Përkushtimi i tij i madh në punë na mundëson të shohim krijime artistike nga perspektiva e aparatit të një fotografi fantastik, shkruan rtv21.tv Mavriqi pesë ditë të javës ia kushton vetëm imazheve të natyrës dhe faunës nëpër pjesë të ndryshme të Kosovës, por me fokus të veçantë në Kamenicë vendi ku edhe ai jeton.

Pasioni dhe dashuria për natyrën e kafshët ka arritur që t’i tejkalojë vështirësitë e shumta të tij që ka hasur si fotograf. Përveç fotografive, Ariani është duke përgatitur edhe një dokumentar për faunën me xhirime nga vendet e ndryshme të Kosovës e sigurisht me fokus Kamenicën.

Ky dokumentar do të transmetohet për herë të parë në Kosovë dhe artisti pritet që atë ta sjell shumë shpejt. Ndryshe, kujtojmë se Arian Mavriqi e fitoi garën e fotografisë në emisionin “Bon Bon” të RTV 21 në vitin 2016.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.11.2017, 11:05  | L.E. | 1,185 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.