BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Microsoft lanson zyrtarisht konzolën e re Xbox
micro1_1.jpg
Loading...

Ashtu siç ka premtuar më parë, Microsofti ka lansuar zyrtarisht sot konzolën e re Xbox One X në mbarë botën.

“Konzola më e fuqishme në botë” tani është në dispozicion për shitje në 35 tregje të botës, ndërsa çmimi i saj dallon për varësisht nga taksat lokale në secilin regjion, transmeton Koha.net. Në Shtetet e Bashkuara, Xbox One X kushton 449 dollarë dhe është në dispozicion për shitje nga disa shitës zyrtar të ndryshëm dhe nga Microsoft Store.

Rreth 220 loja janë ekskluzive dhe mbi 1,300 janë në dispozicion për konzolën e re, si dhe disa nga lojërat që janë në dispozicion që sot janë Forza 7, FIFA 18 dhe Assassin’s Creed Origins. Po ashtu, në të ardhmen e afërt do të jenë në dispozicion edhe disa loja të famshme, si PlayerUnknown’s Battlegrounds e cila do të lansohet më 12 dhjetor.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.11.2017, 12:50  | L.E. | 298 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.