Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Shtëpia botuese “Shkupi” organizoi promovimin e Letërsisë turke
23275414_10214488316703006_3934367620930315707_o.jpg
Loading...

Shkup, 8 nëntor - Sot (8 nëntor 2017) nga ora 11 deri ora 12 në Sallën e Komunës së Çairit, në kuadër të Festave të Nëntorit, Shtëpia botuese “Shkupi” organizoi promovimin e Letërsisë turke, duke promovuar 5-së libra nga turqishtja në shqip.

Për 2 librat e ORHAN KEMALIT:

1. ÇIFLIGU I ZONJËS (pjesa e 2-të)

2. ÇIFLIGU I ZONJËS – Kaçaku (pjesa e 3-të)

Foli: Besa Drndar 

AJFER TUNÇ

3. JETË E QUAJNË KËTË

Foli: Halil Zendeli

Për 2 librat e TUNA KIREMITÇI:

4. RRËFIM ZEMRE

5. NJË AKULLORE PËR VOGËLUSHIN

Foli: Rrahim Ganiu

Në promovim morën pjesë personalitete letrare, kulturore dhe shoqërore nga shoqëria turke dhe shqiptare në Maqedoni. Figura të njohur të këtij nënnqielli: Artisti i madh turk Atila Klinçe, muzicienti Xhengiz Ibrahim, biznismenët Xhemail Dauti dhe Norik Selimi, Gjenerali Petrit Menaj, doajenët e gazetarisë Alush Kamberi dhe Rahim Rrahim Ganiu, poeti dhe diplomati Daim Ilazi Iljazi, Ylber Murtezi dhe shumë figura të tjera nga shoqëria turke dhe shqiptare nga Shkupi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.11.2017, 16:30  | Z.H. | 809 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.