BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Fotot e Xiaomi Mi MIx 2s zbulojnë një kopje të iPhone X (Foto)
xi_8.jpg
Loading...

Ditën Enjte u publikuan disa foto të një telefoni të Xiaomi i cili besohet se është Mi Mix 2S, një version i ripunuar i telefonit me ekran pa skaje dhe të bie në sy ekrani në stilin e iPhone X.

Ky dizajn do të zhvendoste kamerën selfie në një pozicion më natyral duke reduktuar skajet fundore të ekranit megjithëse këto imazhe nuk japin shumë detaje.

“Brirët” në anët e kësaj prerjeje janë më të gjëra duke lënë më shumë hapësirë për ikonat ndryshe nga iPhone.

Telefoni Essential ka treguar nuk aplikacionet Android nuk janë të mirë në të tilla prerjeje të ekranit dhe nëse zhvilluesit nuk e shfrytëzojnë ajo është një hapësirë e vdekur.

Çfarë mendoni? A do të jetë popullor një dizajn i tillë? /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.11.2017, 10:30  | L.E. | 622 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.