BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Adoptimi i iOS 11 arriti në 52% thotë Apple
app_38.jpg
Loading...

Apple përditësoi ditën e sotme faqen e suportit në App Store me statistikat më të fundit. Duke filluar nga data 6 Nëntor, iOS 11 është instaluar në 52% të iPhone dhe iPad aktualisht në përdorim.

38% e pajisjeve ende funksionojnë me iOS 10 dhe vetëm 10% e tyre përdorin një version edhe më të vjetër të sistemit operativ.

Zakonisht Apple publikoi të dhënat menjëherë pas çdo debutimit madhor të iOS. Këtë vit kompania priti debutimin e iPhone X për të krijuar një bazë më të gjerë përdoruesish.

Megjithatë adoptimi i iOS 11 këtë vit ka qenë një proces i ngadaltë. Apple raporti vitin e kaluar të njëjtën shifër adoptimi të iOS 10, por më 11 Tetor dhe jo 8 Nëntor.

iPhone X mund të jetë një prej arsyeve pse adoptimi ka qenë i dobët. Vitin e kaluar iOS 10.0 solli një duzinë me emoji ndërsa këtë vit edhe më shumë mbërritën por me përditësimin iOS 11.1.

Ende, adoptimi prej 52% në vetëm pak muaj është një rezultat i mrekullueshëm. Shumica e përdoruesve Android ende kanë të instaluar Marshmallow 6.0, ndërsa Google në Gusht prezantoi Android 8.0 Oreo. /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.11.2017, 10:30  | L.E. | 323 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.