Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Rusia “mbikëqyr” Facebook-un, kërcënon me bllokadë
fb_32.jpg
Loading...

Rregullatori i komunikimeve në Rusi tha se do të verifikojë nëse Facebook po e zbaton ligjin rus, i cili kërkon nga rrjetet sociale t’i ruajnë të dhënat personale të qytetarëve rusë në serverët rusë.

Roskomnadzor vazhdimisht ka paralajmëruar Facebook-un dhe rrjetet e tjera sociale se mund të bllokohen vitin e ardhshëm, nëse nuk veprojnë në përputhje me ligjin.

“Në të ardhmen e afërt, Roskomnadzor planifikon një seri aktivitetesh mbikëqyrëse për të analizuar Facebook-un”, tha përmes një deklarate rregullatori rus i komunikimeve.

Autoritetet ruse thonë se ligji synon të mbrojë të dhënat personale të shtetasve rusë.

Kritikët, megjithatë, e shohin atë si përpjekje për të forcuar kontrollin mbi mediat sociale, të cilat përdoren sidomos nga aktivistët e opozitës ruse.

Vitin e kaluar, Roskomnadzor ka bllokuar qasjen në rrjetin LinkedIn.

Roskomnadzor tha se Twitter ka rënë dakord për të vepruar në përputhje me ligjin rus.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.11.2017, 10:36  | L.E. | 233 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.