Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Trajnim për programe evropiane për financim të ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme
trajnim_4.jpg

Shkup, 9 nëntor- Përfaqësues të kompanive, qendra hulumtuese dhe universitete nga rajoni do të mund të trajnohen për programet evropiane për financim të ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme Horizont 2020 dhe Instrumenti në kuadër të konferencës që sot dhe nesër do të mbahet në Shkup.

Prezantime dhe këshilla do të ofrojnë edhe konsulentët me përvojë, evoluatorë si dhe firma fituese të granteve nga Instrumenti për ndërmarrje të vogla dhe të mesme të programit Horizont 2020.

Në konferencë do të mbahen edhe takime të drejtpërdrejta në të cilat kompanitë e Maqedonisë do të kenë mundësi të formojnë partneritete ndërkombëtare me kompani nga rajoni, me qëllim të rritjes së shanseve për sukses në procesin e aplikimit  të programeve evropiane.

Në konferencën të titulluar "SME Vision 2020" do të marrin pjesë më shumë se 60 kompani, qendra hulumtuese dhe universitete nga Maqedonia, Serbia, Bullgaria, Kroacia, Sllovenia, Hungaria dhe Mali i Zi. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.11.2017, 12:03  | L.E. | 565 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.