BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Kamera 4K e iPhone X krahasohet me kamerat profesionale (Video)
kamera_5.jpg
Loading...

iPhone X po bën rrugën për tek masat e përdoruesve dhe bashkë me të është kamera me performancë të shkëlqyeshme.

Kamera mori tashmë vlerësimet më të larta nga DxOMark për fotografi, por performanca në video ishte gjithashtu shumë e mirë. iPhone X është gjithashtu ndër telefonat e parë që do të mund të incizojë në rezolucion 4K me 60fps.

Rezultatet e Fstoppers në YouTube, e cila bëri një video krahasimi ku iPhone i sapo lëshuar është mbështetur në Panasonic Lumix GH5. Përderisa kjo nuk do të thotë që një profesionist duhet të blejë një iPhone X në vend të një kamere, mund të habiteni me llojin e videos që mund të prodhojë iPhone X.

Në fakt, Fstoppers pranon se video-krijuesit profesional përdorin (dhe kanë përdorur) edhe inçizime të iPhone më të vjetër gjatë gjithë kohës në reklama.

Filmi GH5 duhej të vlerësohej me ngjyra jashtë nga kamera. Por Fstoppers vlerësoi radhitjen e ngjyrave të iPhone X, i cili dukej i mbushur dhe i gjallë nga telefoni dhe nuk ka nevojë të tonizohet në post-produksion.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.11.2017, 15:10  | L.E. | 582 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.