Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Përleshje në shkollën e mesme "Josip Broz Tito", lëndohen tre persona
perleshjee_3.jpg

Shkup, 9 nëntor- Tre gjimnazistë janë lënduar në rrahjen që ndodhi dje pasdite në shkollën e mesme "Josip Broz Tito", në të cilën ka marrë pjesë edhe prindi i njërit nga gjimnazistët e lënduar.

Siç kumtoi MPB, rreth orës 14 nga ana e nëpunësve policorë të SP Qendër është konstatuar prishje e rendit dhe qetësisë publike nga ana e  dy personave A.H.(17) dhe K.A.(18) të cilët në Shkollën e mesme "Josip Broz Tito" pas grindjes verbale janë rrahur duke këmbyer disa goditje në kokë dhe trup, me ç'rast kanë marrë lëndime trupore në formë të skuqjes dhe mavijosje.

Nga ana e nëpunësve policorë janë përpiluar dy procesverbale për kundërvajtje të konstatuar të nenit 11 nga LPGJ.

Lidhur me të njëjtën ngjarje, thuhet, janë pranuar edhe dy denoncime plotësuese. Denoncimi i parë nga ana e K.A.(18 i cili ka denoncuar se rreth orës 13:30 fizikisht është sulmuar nga B.H.(49) (prind i A.H.), i cili pasi ka parë se djali i tij A.H. fizikisht është grindur, ka filluar me grusht ta godasë K.A. duke i shkaktuar lëndime në kohë. Denoncimi i dytë është nga E.I.(38) e cila ka denoncuar se djali i saj K.I.(17) i cili ka tentuar t'i ndajë A.H. dhe K.A. fizkisht është sulmuar B.H. (49) me disa goditje në kokë.

Po punohet në ndriçimin edhe të këtyre denoncimeve. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.11.2017, 15:01  | L.E. | 1,026 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.