Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
NichePhone S, smartphone i vogël sa një kartë krediti
nice.jpg
Loading...

Në fillim të viteve 2000, pjesa më e madhe e kompanive të celularëve synonte të krijonte pajisje gjithnjë e më të vogla, të cilat mund të mbaheshin lehtë në xhep dhe të peshonin pak. Por jo për NichePhone S.

NichePhone S është i madh sa një kartë krediti. Smartphone peshon vetëm 38 gramë, ka portën për kufje 3,5 mm, lidhjen Bluetooth dhe kushton rreth 88 dollarë.

Në pamje të parë NichePhone S ngjan me një makinë llogaritëse, me një ekran vërtet të vogël dhe me butona të rrumbullakët në pjesën e përparme. Pajisja ka trashësi vetëm 6 milimetra. Telefoni suporton vetëm 3G, por nuk mund të lidhet me Wi-Fi. Pavarësisht dimensioneve të vogla NichePhone S suporton regjistrimin zanor dhe dëgjimin audio.

Smartphone ka të instaluar sistem operativ Jelly Bean. Por për fat të keq nuk i suporton aplikacionet më të përdorura të kohëve të sotme si WhatsApp, Facebook, Instagram apo Twitter. Bateria është 550mAh. NichePhone S do të jetë i disponueshëm në dy ngjyra: e bardhë dhe e zezë.

Telefoni suporton vetëm NanoSim dhe për ta rikarikuar duhet një kabllo microUSB.

NichePhone S do të dalë më 10 nëntor të këtij viti dhe mund të porositet online në website-n FutureModel.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.11.2017, 15:19  | L.E. | 337 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.