Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Sulmohet dhe plaçkitet një taksist në Gjorçe Petrov
policee_5.jpg

Shkup, 9 nëntor- Tre djem mbrëmë kanë sulmuar dhe plaçkitur një taksist në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit, me ç’rast i kanë marrë 9.840 denarë dhe një orë dore.

Siç u theksua në buletinin e policisë, mbrëmë rreth orës 02:20 në rrugën “Angel Dinev” në Shkup, në taksi veturën “Mercedes” të drejtuar nga shkupjani V.M kanë hyrë tre meshkuj të moshës prej rreth 20 dhe 25 vjeçarë dhe i kanë thënë shoferit ta niset në drejtim të lagjes Gjorçe Petrov 2. Kur kanë arritur te pompa e benzinës së “Makpetroll”-it ata kanë kërkuar nga taksisti të kthej në të djathtë në rr. “Panajot Ginovski”, ndërsa pastaj kanë qëndruar para një marketi lokal.

Nga policia thonë se e kanë pyetur V.M. sa duhet të paguajnë, por në momentin e ardhshëm personi që është ulur pas shoferit ka nxjerrë thikë dhe ia ka vendosur në fyt me kërcënim serioz për jetën e tij. Me këtë rast, ia kanë kërkuar qarkullimin ditor, ndërsa personi i dytë, që ka qenë i ulur prapa, e ka goditur personin V.M. me grusht në fytyrë, ndërsa personi i tretë i cili ka qenë i ulur para nga xhepi i djathtë ia mori 9.840 denarë, ndërsa nga dora e majtë ia mori orën e dorës të tipit “Kasio Edifis”.

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ndërmerr pasa për gjetjen e autorit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.11.2017, 15:47  | L.E. | 888 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.