Zaev dhe partia e tij do ta përkrahin fuqishëm kandidatin për kryetar komune të BDI-s..
Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Maqedonia fitoi dy çmime në konkurs rajonal për biznese ekologjike
eeko.jpg

Shkup, 21 gusht- Maqedonia ka fituar dy çmime në një konkurs rajonal për biznese ekologjike, në konkurrencë të gjithsej 18 ideve nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Serbai dhe Bosnjë e Hercegovina. 

Idetë fituese platforma për shitje të vakteve të lira të ushqimit "Ushqim për të gjithë" dhe edukimi përmes eko-mesazheve iluzioniste "Eko-iluzion" do të përkrahen me nga 10.000 dollarë. 

Çmime fitoi edhe ideja malazeze "Kamp nën Ostrog" dhe Akademia e Kosovës "Platformë akademike". 

Në Maqedoni konkursi "Filantropi përmes ideve ekologjike", ka tre vjet me radhë e organizon shoqata për inovacione sociale "ARNO

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 12:09  | L.E. | 721 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Kur Blerona bën grim edhe në palestër! (FOTO)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.