Në klimën e akuzave të ndërsjella mes partive do të zhvillohet fushata e zgjedhjeve
Debati për ligjin e gjuhëve do të vazhdojë pas zgjedhjeve lokale
« Raste sociale » Situatë e rëndë në familjen tre anëtarëshe Kryeziu
Takim Kocias- Nimic në Nju Jork për çështjen e emrit të Maqedonisë
Trajnim për mentorë në suaza të projektit për vetpunësim të nënave kryefamiljare
trajnim_2.jpg

Shkup, 21 gusht- Trajnime për mentorim dhe proces të mentorimit të  grave në biznes - grave mentore të ardhshme, do të mbahet sot në Shkup në suaza të projektit "Programi për (vetë)punësim të nënave kryefamiljare.

Projekti është i financuar nga Bashkimi Evropian, ndërsa e zbaton Shoqata e grave në biznes në partneritet me Konfederatën e Biznesit të Maqedonisë dhe Institutit për mbështetje menaxhuese.

Siç informojnë organizatorët, trajnimi do të mbahet në Zyrën për të rinj në Kumunën Qendër - Shkup, ndërsa është dedikuar për gratë, sipërmarrëse dhe menaxhere, të interesuara të kyçen në procesit e mentorimit, si mentore.

"Përmbajtjet e trajnimit përfshijnë aspektet, njohuritë dhe aftësitë e nevojshme për mentorim të suksesshëm. Në trajnim, me prezencë dhe prezantim, si mbështetje të aktiviteteve projektuese, do të bashkangjitet edhe një përfaqësues i APRM, me ç'rast gratë e ardhshme mentore drejtpërdrejtë dhe në hollësi do të njihen me aktivitetet dhe masat vijuese të APRM për (vetë)punësim", theksohet në kumtesë.

Ky trajnim është i dyti, nga tre të paraparat dhe është hyrje në mentorimin e target grupit të projektit, si pjesë përbërëse nga modeli gjithpërfshirës i projektit për mbështetjen e nënave kryefamiljare, veçanërisht viktimat e dhunës familjare

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 09:30  | L.E. | 697 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i rëndë në Sllatinë, përfshihen shumë vetura
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
BDI në Shkup, BESA në Tetovë, ASH në Gostivar fillojnë fushatën për zgjedhjet lokale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.