Zaev dhe partia e tij do ta përkrahin fuqishëm kandidatin për kryetar komune të BDI-s..
Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Trajnim për mentorë në Manastir në kuadër të Programit për vetëpunësim të nënave kryefamiljare
vet_9.jpg

Manastir, 22 gusht- Shoqata e grave në biznes, në partneritet me Konfederatën e Biznesit të Maqedonisë dhe Institutin për Menaxhment Mbështetje, sot në Manastir organizojnë trajnim për mentorim dhe proces të mentorimit të grave në biznes - mentore të ardhshme, në kuadër të projektit "Program për (vetë)punësim të nënave kryefamiljare", të financuar nga Bashkimi Evropian.

Trajnimi është i dedikuar për gratë, sipërmarrëse dhe menaxhere nga Manastiri, të interesuara të përfshihen në procesin e mentorimit, si mentore,

Përmbajtjet e trajnimit, siç informojnë nga Shoqata e grave në biznes, janë të orientuara ndaj aspekteve, njohurive dhe aftësive të nevojshme për mentorim të suksesshëm. Ndaj trajnimit, me prani dhe prezantim, si mbështetja e aktiviteteve projektuese, do të përfshihet edhe përfaqësuesi i Qendrës për punësim nga Manastiri, me ç'rast gratë - mentore të ardhshme drejtpërdrejtë dhe në detaje të njihen me aktivitetet vijuese dhe masat e APRM për (vetë)punësim.

Ky trajnim është i fundit, nga tre të paraparat, pas trajnimeve veç më të mbajtura në Shtip dhe Shkup, ndërsa është i nevojshëm për hyrje në mentorimin e grupit të synuar të projektit, si pjesë përbërëse e modelit gjithëpërfshirës projektues për mbështetjen e nënave kryefamiljare (veçanërisht viktimat e dhunës familjare), që t'ju ndihmohet në gjetjen dhe shfrytëzimin e mundësive për punësim të përhershëm ose vetëpunësim, në bashkëpunim me komunat, institucionet kompetente dhe sektorin e biznesit, përmes info sesioneve adekuate, si dhe me porosi  të biznes trajnimeve dhe profesionale dhe proces adekuat të mentorimit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.08.2017, 09:34  | L.E. | 672 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Kur Blerona bën grim edhe në palestër! (FOTO)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.