Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
Në hekurudhë është ulur numri i udhëtarëve, është rritur qarkullimi i mallrave
zeleee.jpg

Shkup, 24 gusht- Në transportin për udhëtim në tremujorin e dytë të këtij vitit në krahasim me këtë periudhë nga vitit i kaluar është shënuar rritje e numrit të udhëtarëve për 13,6 përqind.

Sipas të dhënave të publikuara të Entit Shtetëror për Statistikë në transportin e qytetit dhe ndërurban rritje ka për 9,6 përqind, në atë ajror për 5,7 përqind, ndërsa transportin hekurudhor ka ulje prej 23,5 përqind.

Në krahasim me tremujorin e parë nga vitit 2017 numri i udhëtarëve të transportuar në transportin për udhëtim është rritur për 21,5 për qind. në transportin urban-ndërurban për 4,8 për qind, në transportin hekurudhor për 27,5 për qind, ndërsa në transportin ajror është rritur për 33 për qind.

Në tremujorin e dytë nga viti 2017, në krahasim me tremujorin e dytë të vitit 2016, sasia e mallit transportues në transportin mallrave është rritur 45,7 për qind, në transportin ajror për 17,4 për qind, ndërsa në transportin hekurudhor është rritur për 85,5 përqind.

Në krahasim me tremujorin e parë të vitit 2017, sasia e mallit transportues në transportin rrugor të mallrave është rritur për 53,2 për qind, në transportin ajror për 32 për qind, ndërsa në transportin hekurudhor është rritur për 51,8 për qind. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.08.2017, 13:24  | L.E. | 1,257 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.