Zaev dhe partia e tij do ta përkrahin fuqishëm kandidatin për kryetar komune të BDI-s..
Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Shënimi i Ditës së Minatorëve
minator_1.jpg

Shkup, 28 gusht- Në minierën Buçim në Radovish sot do të shënohet Dita e Minatorëve dhe 38 vjetori i ekzistimit të minierës. Në shënim do të mbajë fjalim nënkryeministri për çështje ekonomike Koço Angjushev. 

Në vendin tonë aktive janë 120 miniera, ndërsa në këtë sektor së bashku me degët e ndërlidhura ekonomike ka mbi 10.000 të punësuar.

Prodhimi industrial në sektorin e minierës në qershor të vitit 2017, në krahasim me qershorin e vitit 2016 shënoi rritje prej 7,5 për qind, ndërsa qarkullimi për periudhën e njëjtë u rrit prej 1,2 për qind.

Me rastin e Ditës së Minatorëve, minatorëve më të suksesshëm u ndahen mirënjohje. Më 25 gusht, ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi i ndau mirënjohje për profesionalizëm dhe përgjegjësi  18-të minatorëve më të suksesshëm.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 28.08.2017, 10:30  | L.E. | 459 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Kur Blerona bën grim edhe në palestër! (FOTO)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.