Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Drejtori i "Xheneral Elektriks" për EJL në takim me MEPSO-n
mepsoo_1.jpg

Shkup, 31 gusht- Drejtori i përgjithshëm i MEPSO-s Sasho Vasilevski, sot pati takim pune me Gaetano Masara, drejtori i Evropës Juglindore për kompaninë internacionale "Xhenaral Elektriks", njërin nga prodhuesit më të njohur botëror të pajisjes elektroteknike dhe zgjidhjeve nga elektroindustria. 

Nga MEPSO informojnë se në takim që u mbajt në drejtorinë, ishin këmbyer përvoja nga bashkëpunimi i deritanishëm ndërmjet të dyja palëve dhe janë këmbyer mendime për projektet aktuale dhe vijuese në rrjetin e transmetimit dhe në sistemin elektroenergjetik.

Përfaqësuesit e "Xheneral Eletriks" treguan interes për investime në energjetikë në sistemin energjetik, ndërsa janë këmbyer edhe mendime lidhur me rregullativën që e rregullon sektorin elektroenergjetik.

Ky takim është pjesë e vizitës së Masaras në Republikën e Maqedonisë me ç'rast janë realizuar takime dhe me përfaqësues më të lartë të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 31.08.2017, 15:56  | L.E. | 456 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.