A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Ja sesi të realizoni “screenshot” nga shfletuesi Firefox
mozillaa.jpg
Loading...

Ekzistojnë disa mënyra për të realizuar screenshot në kompjuterin tuaj, por shfletuesi Firefox ofron një mënyrë më vehte.

Duke aktivizuar një funksionalitet i cili është i disponueshëm në versionin beta të shfletuesit, përdoruesit mund të realizojnë dhe shpërndajnë pamjet e ekranit brenda shfletuesit me një buton të vetëm.

Funksionaliteti është i dobishëm sidomos në rastet kur doni të shpërndani pamje të ekranit online.

Ja sesi të aktivizoni opsionin Screenshots në Firefox

Ndiqni këto hapa:

  1. Sigurohuni se keni instaluar versionin e fundit të Firefox
  2. Në fushën e adresës shkruani about:config
  3. Do të shikoni një mesazh paralajmërues. Klikoni “I Accept the Risks.”
  4. Kërkoi për: screenshots.system-disabled
  5. Zakonisht ky opsio ka një vlerë “True”. Me një dopjo klik shndërrojeni në “false.”
  6. Një buton i ri do të shfaqet ngjitur me shiritin e adresës

Ja sesi të realizoni një screenshot në Firefox

Ekzistojnë dy mënyra për të realizuar një screenshot në Firefox:

  1. Pasi të klikoni butonin e ri screenshot, klikoni kudo në shfletues dhe përzgjidhni hapësirën që doni të shndërroni në imazh
  2. Gjithashtu duke mbajtur mausin mbi një faqe, do tu tregojë hapësirat që mund të kapni me një klikim

Sapo të keni realizuar screenshot mund të vendosni nëse doni ta ruani në kompjuter apo online. Nëse e ruani online imazhi do të jetë i disponueshëm për 14 ditë. /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.09.2017, 09:39  | L.E. | 395 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.