A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
YouTube mbështet videot HDR në telefonat e fundit premium
yu.jpg
Loading...

Aplikacioni YouTube për Android po fillon të mbështesë videot HDR në pajisjet e zgjedhura.

Aktualisht, Google është duke shfaqur funksionin e ri. Në qoftë se zotëroni një Pixel (ose Pixel XL), Samsung Galaxy S8 (ose S8 +) ose Note8, LG V30 ose Sony Xperia XZ Premium, do të keni mundësi të shihni videot e xhiruara në HDR. Kjo është lista e tërë në këtë moment.

Si zakonisht, me përditësimin e Google të funksioneve të reja brenda aplikacioneve ose shërbimeve të saj mobile, jo të gjithë ata që kanë një nga ato aparate aktualisht po shohin mbështetjen e HDR.

Në mënyrë që të tregoni nëse jeni një nga ata me fat, duhet të luani një video të shtënë në HDR dhe pastaj kontrolloni opsionet e cilësisë së aplikacionit YouTube – në thelb të gjitha opsionet e zgjidhjes duhet të përmendin “HDR”.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.09.2017, 09:42  | L.E. | 489 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.