Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Kante më i miri në Premierligë
auto_kan1505123994.jpg
Loading...

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte thotë se paraqitja e mesfushorit, N’Golo Kante kundër ish-klubit të tij, Leicesterit e tregon më së miri se ai është lojtari më i mirë në Premierligën angleze, transmeton zeri.info

 

Kante realizoi një gol të bukur në fitoren e Chelseat 2-1 ndaj Leicester dhe vazhdoi me formën e tij të mirë. 26-vjeçari ishte zgjedhur “Lojtari i Vitit” nga liga angleze e futbollit gjatë edicionit të kaluar.

 

“Ishte një paraqitje e jashtëzakonshme. Ai luajti një ndeshje fantastike. Ai shënoi, por gjithashtu bëri disa vrapime të mirë. N’Golo është një lojtar fantastik është duke u përmirësuar. Mendoj se tani ai është shumë i mirë me topin”, deklaroi Conte.

 

 

“Si gjendet ai në renditjen botërore? Nuk e di, por të jesh lojtari më i mirë në Premierligë gjatë edicionit të kaluar është një gjë e madhe dhe këtë vit ai është duke e konfirmuar këtë”, shtoi ai.

 

Kante ishte paraqitur në 41 ndeshje me Chelsean gjatë edicionit të kaluar dhe kishte realizuar 2 gola dhe një asistim./Zëri 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 12:06  | Z.H. | 407 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.