Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Monaco tregon arsyen e refuzimit të ofertës së Arsenalit për Lemar
Thomas-Lemar-666090.jpg
Loading...

Monaco kanë pohuar se nuk janë nën presion për të shitur yllin e ekipit Thomas Lemar.

 

Francezi kërkohet nga Arsenali, Liverpooli dhe Manchester United, ndërsa "Gunners" kishin bërë një ofertë 92 milionë funta në ditën e fundit të transferimeve, por ishte refuzuar.

 

Klubi nga principata shitën një mori lojtarësh këtë verë, ndërsa janë të bindur se mund të mbështetën tek aftësitë e 21-vjeçarit. Gjë kjo që është në kontrast me dy vite më parë, kur ata u detyruan të shesin Anthony Martial në United.

 

Nënkryetari Vadim Vasilyev tha për L'Equipe: "Në vitin 2015 duhej të shisnim për shkak të FFP-së, kështu që ishte më shumë se një detyrim. Aktualisht jemi financiarisht të sigurt dhe të shëndoshë.

 

"Ne shesim kur mendojmë se është koha e duhur. Duhet ta pranojmë rrezikun dhe duke marrë rreziqe ne jemi tani këtu ku jemi"

 

Shitjet, ato janë pasojë e një sezoni të madh, titulli i ligës, një menaxher i shkëlqyeshëm dhe një rrjet i shkëlqyeshëm i rekrutimit dhe menaxhimit" 

 

"Ne nuk duam rekorde. Ne duam të mbajmë një ekip konkurrues duke respektuar modelin tonë ekonomik"

 

"Endrra ime gjithmonë ka qenë të zhvillojë këtë model, në kuptimin ekonomik sportiv" , këto ishin fjalët e Vadim Vasilyev. /IndeksOnline/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 12:06  | Z.H. | 180 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.