Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Raiola sulmon Milanin: “Nuk besoj në projektin e Fassones e Mirabellit
mino-raiola-658x376.jpg
Loading...

Merkato e kësaj vere pa të trazoheshin relatat midis agjentit Mino Raiola dhe drejtuesve të Milanit, edhe pse në të shkuarën palët kanë realizuar në bashkëpunim disa transferime të mëdha që janë përkthyer në kontrata prej miliona Eurosh. Gjatë një interviste për Domenica Sportiva, agjenti Raiola i kthehet cështjes Gigio Donnarumma që ishte shumë pranë largimit nga kuqezinjtë, edhe pse në fund erdhi edhe firma që konfirmon qëndrimin e portierit 18 vjecar në San Siro.

 

“Për sa i përket Fassones e Mirabellit mund të them se nuk kam asgjë personale me ta ,thjesht unë nuk besoj tek projekti i tyre”.

 

Prelud ky i një serie të re batutash dhe thumbimesh mes palëve gjithsesi, Raiola foli edhe për Paulo Dybalan i lakmuar nga skuadrat e mëdha europiane:

 

“Fundi i kësaj historie dihet, Dybala do të përfundojë duke u larguar nga Juventusi. Nëse do të ndodhë kjo, largimi i tij duhet të jetë drejt një ekipi me një projekt të konsoliduar, ku do të mund të integrohet, pasi është ende shumë i ri për të qenë lider i një skuadre ende në ndërtim. E projektoj shumë mirë të ardhmen e tij në skuadra të tilla si Barcelona, Real Madridi dhe Manchester City apo United, por gjithnjë brenda një skuadre të madhe e të formësuar”

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 12:06  | Z.H. | 371 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.