Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
Ardijan Azemi një djalosh që nuk di për humbje
21462364_363610240741329_874104801166369926_n 1.jpg
Loading...

 

Një talent i boksit gjithnjë e më shumë po shëndris në boksin e Maqedonisë por edhe jashtë saj, bëhet fjalë për Ardijan Azemin një djalosh 14 vjeqar e që është anëtar i KB Shkupi.

Deri më tani ai ka 10 ndeshje dhe të gjitha fitore, kurse triumfe ka edhe në turne në Mal të Zi si dhe Kosovë. Ai për portalin e vetëm për sportë luftarake “ArenaRing” tha se ndihet krenar me sukseset e tija dhe synon pas disa viteve edhe evropën.

“Falënderoj familjen time që më përkrah maksimalisht por edhe trajnët e mi, Naser Haruni dhe Blerim Saiti që janë më meritorët për sukseset e mija. Besoj se me punën time një ditë do të arrij edhe në majat e boksit evropian si dhe botëror”, u shpreh djaloshi Ardijan Azemi. Ndryshe, fitoren e fundit Azemi e pati këtë fundjavë në ligën e Maqedonisë për fëmijë që u zhvillua në Shkup. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 13:15  | A.A. | 1,042 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.