Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Crystal Palace shkarkon Frank de Boer nga detyra e trajneri
thumbs_b_c_170b60484a61ae0ef31178b807b3a51a-933x445.jpg
Loading...

Udhëheqësia e klubit anglez të futbollit Crystal Palace ka shkarkuar trajnerin Frank de Boer pas 77 ditësh të kaluara në klub.

 

Udhëheqësia e klubit anglez të futbollit Crystal Palace ka shkarkuar trajnerin Frank de Boer pas 77 ditësh të kaluara në klub.

 

BBC mëson se ish-lojtari i përfaqësueses holandeze në stolin e Crystal Palace do të zëvendësojë ish-trajneri i Anglisë, Roy Hodgson.

 

De Boer u emërua si trajner i klubit të Londrës pak më shumë se një muaj më parë, pasi Sam Allardyce dha dorëheqjen nga ky post, i cili në sezonin e kaluar, “shqiponjat” i shpëtoi nga rënia e Premier ligës.

 

Ish-trajneri i Ajax-it sezonin e Premiershipit e filloi pa sukses, duke shënuar katër humbje në katër ndeshje, pa shënuar asnjë gol.

 

Fitorjen e vetme me Palace 47-vjeçari e regjistroi në Kupën EFL kundër ekipit të ligës së dytë Ipswich Town.

 

De Boer karrierën e tij si trajner e filloi në vitin 2010 kur mori stolin e Ajax-it. Ai fitoi katër tituj radhazi, kurse dy sezone ishte e dyta pas PSV. Në verën e vitit 2016, ai u ul në stolin e Interit, por u shkarkua pas 85 ditësh.

 

Nëse emërohet, Roy Hodgson do të jetë trajneri i shtatë i Crystal Palace në gjashtë vitet e fundit.

 

“Shqiponjat” pas xhiros së katërt radhiten në vendin e 19, në pozitën e parafundit në tabelë, para West Ham që ka një ndeshje më pak.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 15:36  | Z.H. | 212 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.