Zaev dhe partia e tij do ta përkrahin fuqishëm kandidatin për kryetar komune të BDI-s..
Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Vendimi i parë Haradinajt, shkarkon Mehën, cakton Bulliqin
a-56_1.jpg

Në një njoftim të Qeverisë së re thuhet se, kryeministri Ramush Haradinaj, i ka propozuar Qeverisë shkarkimin e Komisionit Shtetëror për Demarkacion dhe njëkohësisht e ka caktuar ekspertin e njohur të Kosovës, profesor Shpejtim Bulliqi, që ta krijojë ekipin për të marrë përgjegjësitë për krijimin e Komisionit Shtetëror për Demarkacion.

 

Haradinaj sa ishte në opozitë ka qenë shumë i ashpër me Murat Mehën, pasi nuk pajtohej me Demarkacionin me Malin e Zi, për të cilin pretendohej se Kosova humte territor.

 

Ndërsa, Shpejtim Bulliqi, ish deputet i LDK’së, vlerësohet si ideatori i kundërshtimit të këtij Demarkacioni, shkruan gazetametro.net.

 

Duket se Haradinaj, e ka marrë me prioritet kryesor çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Mosmiratimi i këtij Demarkacioni i ka lënë kosovarët të izoluar, pasi liberalizimi i vizave me BE’në lidhej direkt me këtë çështje, duke ngelur kushti i vetëm i paplotësuar.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 18:26  | T.E. | 721 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Kur Blerona bën grim edhe në palestër! (FOTO)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.