A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Skandali në “BOOM”: Qytetari shlyen kredinë por figuron debitor
boom-3-640x356.jpg

Kreditë vijojnë të jenë një temë e nxehtë për qytetarët. Agim Taçe nga Gramshi denoncoi mbrëmjen e sotme në emisionin “BOOM” në RTV Ora News skandalin me marrrjen e një kredie, të cilën edhe pse e ka mbyllur brenda afateve rezulton debitor dhe duhet të rendë pas gjyqeve.

Gjithçka e ka zanafillën në 2009, kur Taçe do të merrte 2 milion lekë të vjetra kredi pranë Shoqërisë së Parë Financiare të Zhvillimit (FAF Sh.a”. Ai mbyll kredinë brenda afatit të kontratës, 28.9.2012. Merr  dhe vërtetimin nga përgjegjësi i FAF për mbylljen e kredisë.

Por në 2013, kur qytetari donte të merrte një tjeter kredi, oficerja e kredise i thote se është debitor dhe nuk mund të marrë hua.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 19:20  | T.E. | 394 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.