A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Google lançon teknologjinë HDR në aplikacionin Android
google_65.jpg
Loading...

Youtube filloi linçimin e HDR-së për disa përdorues të telefonëve Android gjatë fundjavës por ende jo në iOS.

HDR-ja është e disponueshme që nga Nëntori i kaluar për ata që qasen në Youtube nga televizorë ndërsa kjo është hera e parë që kompania sjell HDR edhe në telefonët inteligjentë.

Youtube HDR në Android

Çfarë do të thotë HDR? Cilësi më e mirë imazhesh, kontrast më i lartë, ngjyra më vibrante dhe ngjyra më të thella.

Youtube HDR do të debutojë fillimisht në Google Pixel, LG V30, Samsung Galaxy S8 dhe Note 8, Sony Xperia XZ Premium nga aplikacioni mobil.

Përditësimi i softuerit është lëshuar në këto moment dhe aplikacioni i Youtube po përditësohet në telefonët e përmendur më lart.

Kompania premtoi se do të punonte me më shumë prodhues telefonësh për të sjellur mbështetjen HDR në më shumë telefonë. Megjithatë ende nuk ka një axhendë lidhur me këtë.

Aktualisht në Youtube ka një sasi të konsiderueshme videosh HDR. Platforma ka vërejtur disa video 1080pHDR por ende 1440pHDR.

Adoptimi i HDR-së

Teknologjia HDR ende nuk është adoptuar në masë sidomos sa i përket përmbajtjeve video.

Duke qenë se jetëgjatësia e televizorëve të rinj HDR është më e vogël sesa TV të tjerë, shumë përdorues nuk janë të gatshëm të blejnë një të tillë.

Megjithatë nuk ka për të kaluar shumë kohë kur telefoni juaj të realizojë video në cilësie HDR. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 09:30  | L.E. | 326 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.