Në klimën e akuzave të ndërsjella mes partive do të zhvillohet fushata e zgjedhjeve
Debati për ligjin e gjuhëve do të vazhdojë pas zgjedhjeve lokale
« Raste sociale » Situatë e rëndë në familjen tre anëtarëshe Kryeziu
Takim Kocias- Nimic në Nju Jork për çështjen e emrit të Maqedonisë
SnapMap frikëson përdoruesit: Po na cenohet privatësia!
SNAPP_1.jpg
Loading...

Snapchat ka lansuar së fundmi një opsion të ri të quajtur SnapMap dhe disa njerëz janë të shqetësuar për privatësinë e tyre 

Por si funksionon? Mjafton të futesh në Snapchat dhe SnapMap për të parë se ku ndodhen miqtë tuaj, madje në mënyrë të detajuar.

Aty mund të shohësh dhe vendndodhjen ekzakte të çdo individi nëse janë në shtëpi, në punë, duke hipur në avion apo diku tjetër. 

Aktorja Nadia Savalha është shprehur: “Kjo është shumë e rrezikshme. Nuk e di se çfarë mendojnë të tjerët, por unë them se kjo është shumë e rrezikshme. Ata thanë se ky opsion u krijua për të dashurit për të kontrolluar nëse partnerët e tyre po i tradhtonin apo jo, por me këtë opsion kanë shkuar shumë larg”, shkruan Vizionplus. 

Vajza e saj ka treguar se si arrin të shohë një mikeshën e saj në Florida nëse është ulur në krevat apo është në këmbë në momentin kur e kontrollon. Shumë prindër janë shqetësuar për këtë program. Megjithatë është e lehtë të zhdukesh nga harta ku mund të të kontrollojnë.

Mjaft të shtypësh opsionin “i padukshëm” brenda programit dhe askush nuk mund të të kontrollojë se ku je. Megjithatë kjo është kundërshtuar në formë të hapur nga qindra qytetarë

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 09:35  | L.E. | 387 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i rëndë në Sllatinë, përfshihen shumë vetura
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
BDI në Shkup, BESA në Tetovë, ASH në Gostivar fillojnë fushatën për zgjedhjet lokale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.