Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
Arrestohet trajneri i Irlandës së Veriut, ngau makinën nën ndikimin e alkoolit
thumbs_b_c_93415c72788f415833a11bdee198fbab.jpg
Loading...

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Irlandës së Veriut në futboll, Michael O'Neill, është arrestuar me akuzën se ka ngarë makinën nën ndikimin e alkoolit. Sipas policisë skoceze, O'Neill u arrestua të dielën në periferi të Edinburgut, transmeton Anadolu Agency (AA).

 

Policia skoceze ka njoftuar se të dielën ka arrestuar dhe akuzuar një 48-vjeçar se ka ngarë makinën nën ndikimin e alkoolit në rrugën A720 rreth orës 12:55 sipas kohës lokale. Ai do të paraqitet në Gjykatën e Edinburgut më 10 tetor, dy ditë pasi Irlanda e Veriut do të luaj ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës 2018 kundër Norvegjisë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 11:01  | Z.H. | 237 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.