Në klimën e akuzave të ndërsjella mes partive do të zhvillohet fushata e zgjedhjeve
Debati për ligjin e gjuhëve do të vazhdojë pas zgjedhjeve lokale
« Raste sociale » Situatë e rëndë në familjen tre anëtarëshe Kryeziu
Takim Kocias- Nimic në Nju Jork për çështjen e emrit të Maqedonisë
Ekipet më të shtrenjta të këtij sezoni – shuma që së shpejti mund të prekin miliardin (Foto)
neymar-13-780x439_1.jpg
Loading...

Futbolli evropian këtë sezon po përjeton një natyrë krejt tjetër të ekzistimit.

 

Transferimi i Neymar te PSG për 222 milionë euro ndryshoi totalisht tregun e transferimeve duke shtyrë shumë klube të investojnë me shuma marramendëse.

 

Kështu, nuk do të jetë larg dita kur klubet do të jenë të realizuara për një vlerë prej një miliard eurosh.

 

Sipas një liste të fundit të publikuar në mediat botërore, manchester City është klubi më i shtrenjtë në botë i cili ka kushtuar 853 milionë euro, plot 242 milionë më shtrenjt se sezonin e kaluar.

 

Paris Saint-Germain është ekipi i dytë më i shtrenjtë me 850 milionë euro, me një rritje të kushtueshmërisë prej plot 395 milionë eurosh këtë verë.

 

 

United është në vendin e tretë me 784 milionë euro, kurse aty pari janë Chelsea dhe Barcelona që kanë investuar mbi 150 milionë euro këtë verë dhe kanë vlerë prej rreth 650 milionë euro.

 

Befasi vërehet te Interi dhe Real Madridi që kanë rënie të kushtueshmërisë së skuadrave të tyre.

 

Sipas Mourinhos, Neymari determinoi në masë të madhe tregun e transferimeve.

 

Drastike është rënia e kushtueshmërisë te Real Madridi prej 138 milionë eurosh dhe tash klubi mbretëror kushton vetëm 497 milionë euro.

 

Interi ka vlerë vetëm 268 milionë euro, plot 27 milionë më pak se sezonin e kaluar.

 

Pavarësisht investimeve të bëra, Real Madridi mbetet skuadra më e suksesshme e vitit të fundit. /Telegrafi/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 12:19  | Xh.I. | 274 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i rëndë në Sllatinë, përfshihen shumë vetura
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
BDI në Shkup, BESA në Tetovë, ASH në Gostivar fillojnë fushatën për zgjedhjet lokale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.