Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
Shqipëria në Samitin Botëror kundër Terrorizmit
auto_da08d567-f5f5-4e74-aa70-311035049f43_1505215569-14176241505215897.jpg

Tiranë, 12 shtator - Nga data 11-15 Shtator në Herzliya, Telaviv Izrael zhvillon punimet Samiti Botëror kundër Terrorizmit.

 

Në këtë aktivitet të rëndësishëm marrin pjesë personalitete të larta të politikës dhe agjencive ligjzbatuese e inteligjente nga mbarë bota.

 

Në këtë Samit, Shqipëria u përfaqësua nga një delegacion i Policisë së Shtetit i kryesuar nga Drejtori i Drejtorisë së Antiterrorit Drejtues i Parë Gledis NANO. 

 

Gjatë punimeve të këtij samiti pritet të merren vendime të rëndësishme në drejtim të forcimit të bashkëpunimit për shkëmbimin e informacionit dhe rritjen e ndërgjegjësimit për rrezikun që i kanoset mbarë qytetërimit nga ky kërcënim.

 

Në dy ditët e para delegacioni shqiptar ka zhvilluar një sërë takimesh me drejtues të ICT( Instituti Ndërkombëtar kundër Terrorizmit) dhe me agjencitë ligjzbatuese homologe Izraelite të luftës kundër terrorizmit. 

 

Gjatë këtyre takimeve u shpreh gatishmëria e palëve për të mbështetur strukturat e antiterrorit me trajnime dhe logjistikë bashkëkohore si dhe asistencë për ndjekjen e rasteve specifike me interes të përbashkët.

 

Në ditët në vijim do trajtohen kërcënimet aktuale dhe masat për t'ju kundërpërgjigjur bashkërisht fenomenit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 15:44  | Z.H. | 247 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.