Sa ndikim kanë anketat para fillimit të fushatës zgjedhore?
A duhet moralisht funksionarët që garojnë në lokalet të japin dorëheqje (VIDEO)
Taksa radiodifuzive nuk ekziston më
« VIDEO » Politika ta zyrtarizojë shqipen edhe në të folurin e saj
Mediet turke raportojnë për sukseset e regjisorit shqiptar dhe të teatrit të tij
20914300_10154589965652331_4731332098562685478_n-650x358.jpg
Loading...

Aktori dhe regjisori shqiptar Shyqyri Caushaj i cili kohë më parë ka hapur teatrin privat në Stamboll të quajtur ‘Tiyatro Teras’, po vlerësohet shumë nga mediet turke, shkruan lajmi.net

Të përditshmet në këtë shtet, kanë cilësuar ‘workshop-et’ e reja të tij që i realizon me pedagog dhe me yjet e kinematografisë turke.

I fundit që u komentua ishte ‘workshop-i’ në lidhje me aksionet vokale dhe aksionet fizike të mbështetura mbi bazën e teknikes së Grotowksit dhe Stanislavskit.

Ndërsa, javën që vjen do të realizohet ‘workshop-i’ i ri me aktoren e mirënjohur turke, Bennu Yildirimlar e cila do të flasë për artin e aktorit në marrëdhënie ( konflikt) me famën.

Por këto nuk janë të rejat e fundit nga jeta profesionale e regjisorit Caushaj.

Me datën 20 të këtij muaji, Shyqyriu do të vjen si regjisor në shfaqjen e parë të teatrit ‘Tiyatro Teras’ me shfaqen “Esnaflar”.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 19:31  | T.E. | 813 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Rufi mos i trego popullit përralla me mbret, ti vet e din të vërtetën
Anketë e re e "Dimitrija Çupovski", VMRO-DPMNE bindshëm para LSDM-së, BDI e BESA të barabartë
Aksion policor, arrestohen tetë të rinj për shitje të drogës
Shkup, gjendet i vdekur një burrë 46 vjeçar
Xhansu kapet mat me të dashurin, do të befasoheni kush është ai (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.