Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
Komisioni për të Drejtat e Njeriut në Filipine me buxhet vjetor 20 dollar
Filipine_Parlamenti.jpg

Deputetët filipinas në bashkëpunim me presidentin, Rodrigo Duterte, sot votuan buxhetin vjetor prej vetëm 1.000 paundë, apo 20 dollarë, për Komisionin e të Drejtave të Njeriut, një organ shtetëror që është përplasur në mënyrë të përsëritur me presidentin e vendit për luftën kundër bandave të drogës. Rreth katër të pestat e anëtarëve të Dhomës së Ulët të Parlamentit të Filipineve mbështetën propozimin për zvogëlimin e buxhetit të Komisionit. Një shumë buxhetore kaq të parëndësishme, kritikët e luftës kundër drogës e shohin si qortim për mos përpjekjet e agjencisë për të hetuar mijëra vrasje gjatë 15 muajve të fundit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 22:56  | T.E. | 310 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.