Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Trump ngushëllon Meksikën, pas vërejtjes së bërë nga një gazetar
trump-1_3.jpg

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se Presidenti Trump e kishte në plan të thërriste Presidentin meksikan, Enrique Pena Nieto, për t’i shprehu ngushëllime mbi termetin që tronditi Meksikën javën e kaluar.

 

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Huckabee Sanders, u pyet nga një gazetarë se pse Trump nuk e kishte ngushëlluar Meksikën mbi tërmetin që la të vdekur rreth 100 persona, transmeton portali arbresh.info

 

“Në të vërtetë telefonata është planifikuar të bëhet sot, pas disa orësh”, ka thënë ajo.

Meksika hoqi dorë nga oferta e mëparshme për të ndihmuar viktimat e prekura nga uragani Harvey, pasi vendi u trondit nga fatkeqësia natyrore.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 23:05  | T.E. | 527 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.