Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Spalletti: Interi është në rrugën e duhur
spalletti-1-e1505163295649-780x439.jpg
Loading...

Trajneri italian, Luciano Spalletti beson se Interi i tij është në rrugën e duhur pas fitores së djeshme (e diel) 2-0 ndaj skuadrës së inkuadruar këtë sezon në Serie A, SPAL-it.

Spalletti humbi zërin e tij gjatë ndeshjes, kështu që mungoi për intervistën e detyruar ndaj mediave pas ndeshjes pas fitores së Nerazzurrëve.

Megjithatë, Spalletti ka folur sot (e hënë) për media ku ka sqaruar situatën e tij, teksa ka theksuar se skuadra e tij është duke shkuar në rrugën e duhur.

“Kam humbur zërin tim dje dhe preferova të mos flas pas lojës”, ka thënë fillimisht Spalleti për Sky.

“Detyra ime është më e lehtë, sepse kur punoni me materiale cilësore, ju vetëm duhet të vendosni gjërat në rregull. Kur ju keni për të ndërtuar diçka nga e para ajo bëhet më e vështirë”.

“[Mauro] Icardi dhe [Ivan] Perisic janë lojtarë me kualitet të lartë dhe janë profesionistë të shkëlqyeshëm”.

“Ne jemi në rrugën e duhur dhe jemi duke punuar së bashku për të vazhduar përmirësimin, sepse për të shkuar aty ku të gjithë dëshirojnë të jemi ne duhet të jemi edhe më të fortë”, përfundoi italiani.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 09:20  | Xh.I. | 411 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.