« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Anulohet raundi i katërt i negociatave për Bregzitin
133237563.jpg

Qeveria britanike sot kumtoi se do të shtyhet raundi i katërt i negociatave mes Brukselit dhe Londrës për tërheqjen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian.

Në kumtesë theksohet se negociatat e reja janë shtyrë për një javë, gjegjësisht do të fillojnë më 25 shtator.

Zëdhënësi i Kabinetit të kryeministres britanike Tereza Mej  deklaroi se vendimi për shtyrjen e negociatave është vendim i përbashkët i Britanisë së Madhe dhe i BE-së.

Shtyrja e negociatave është bërë me qëllim që t'u jepet më shumë kohë ekipeve negociuese për ndërtim të hapësirës për fleksibilitet, e me këtë edhe për sigurimin e progresit në tërë procesin negociues.

Raundi i tretë i javës së kaluar, përfundoi pa progres dhe me mospajtime të hapura dhe akuza të ndërsjella të të dy palëve.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 16:30  | Z.H. | 200 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.