Sa ndikim kanë anketat para fillimit të fushatës zgjedhore?
A duhet moralisht funksionarët që garojnë në lokalet të japin dorëheqje (VIDEO)
Taksa radiodifuzive nuk ekziston më
« VIDEO » Politika ta zyrtarizojë shqipen edhe në të folurin e saj
Dy nga veshjet që e karakterizojnë Shkurte Fejzën (Foto)
shkurteFejza.jpg
Loading...

Shkurte Fejza emër i madh në artin muzikor shqiptar. 

Është ajo e cila i qëndroi besnike këngës së mirëfilltë shqipe, shkruan “Kosovarja”. Shkurte Fejza që nga paraqitjet e saj të para publike, u shfaq me veshje kombëtare.

Dhe duket se ende ajo e mban këtë qëndrim në raste speciale, ku nuk i harron veshjet tona tradicionale. Përveç këngëve dhe muzikës së saj e cila ka ngjyrë patriotike e kombëtare, Shkurta ia ka kombinuar bukur mirë edhe veshjen këngëve që i ka kënduar.

Shkurtën si njërën ndër këngëtaret tona më popullore edhe në stil.

Veshjet përveç që janë kombëtare, ato janë edhe të kushtueshme në kosto, ngase janë punim dore.

E, siç po shihet, kur Shkurta i vesh veshjet kombëtare i bën edhe më të mira ato.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 09:07  | L.E. | 843 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Rufi mos i trego popullit përralla me mbret, ti vet e din të vërtetën
Anketë e re e "Dimitrija Çupovski", VMRO-DPMNE bindshëm para LSDM-së, BDI e BESA të barabartë
Aksion policor, arrestohen tetë të rinj për shitje të drogës
Shkup, gjendet i vdekur një burrë 46 vjeçar
Xhansu kapet mat me të dashurin, do të befasoheni kush është ai (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.