« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Mustafa: Nuk pajtohem që dikush të vijë në pushtet duke kallë shtëpi
auto_Isa-Mustafa1505247357.jpg

Prishtinë, 13 shtator - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa nuk e sheh vetën fajtor për mos arritjen e marrëveshjes me Lëvizjen Vetëvendosje.

 

Mustafa edhe sot nuk beson në një skenar të mundshëm me Albin Kurtin kryeministër, ndonëse, theksoi ai, në politikë asgjë nuk është e pamundur.

 

"Vështirë do ta kisha parë këtë, në këtë situatë ka qenë e vështirë por sigurisht që në politikë nuk është asgjë e pamundur", ka thënë ai në Rubikon.

 

"Në asnjë moment nuk pajtohem se dikush duhet te vijë në pushtet duke kallë shtëpi, me metoda të diskrecionit, të pabesa, të thyerjeve të marrëveshjeve, te tillëve duhet tu thuhet në sy... Isha më shumë i interesuar që të krijohet ura, të gjejmë rrugëdalje, harmonizim. Edhe sot e shoh të arsyeshme t’i përsëris ato që i kanë në mënyrë që mos të bëhen më, edhe dje e kam uruar z. Haradinajn, që mos t’i ndodhin ato që më kanë ndodhur mua", ka thënë ai.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 09:07  | Z.H. | 578 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.