Sa ndikim kanë anketat para fillimit të fushatës zgjedhore?
A duhet moralisht funksionarët që garojnë në lokalet të japin dorëheqje (VIDEO)
Taksa radiodifuzive nuk ekziston më
« VIDEO » Politika ta zyrtarizojë shqipen edhe në të folurin e saj
Rruga më brutale në botë: 600 pengesa në rrugë, në vetëm njëmijë metra (Video)
rrugaa.jpg

Shoferët në mbarë botën shpeshherë bëhen nervoz kur gjatë vozitjes ballafaqohen me pengesa në rrugë, siç quhen ndryshe “policë të vdekur” me çka edhe u duhet ngadalësuar shumë shpejtësinë.

Edhe pse ata kanë një funksion “fisnik” të rritjes së sigurisë, përcjell Telegrafi, ato ndikojnë negativisht në mekanikën e automjeteve, domethënë ua shkurtojnë jetën e amortizatorëve.

Por, në shumicën e vendeve, të tilla nuk ka shpesh – së paku me siguri jo aq shpesh sa në një rrugë të Kinës.

Siç edhe mund të shihet në pamje, bëhet fjalë për një rrugë në të cilën të tillë ka shumë shpesh – rreth 600 të tillë në vetëm 1 kilometër gjatësi.

Dhe për këtë, megjithatë nuk është thënë nëse ka ndonjë arsye të veçantë.

Videon e plotë mund ta ndiqni duke klikuar këtu.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.09.2017, 11:13  | L.E. | 937 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Rufi mos i trego popullit përralla me mbret, ti vet e din të vërtetën
Anketë e re e "Dimitrija Çupovski", VMRO-DPMNE bindshëm para LSDM-së, BDI e BESA të barabartë
Aksion policor, arrestohen tetë të rinj për shitje të drogës
Shkup, gjendet i vdekur një burrë 46 vjeçar
Xhansu kapet mat me të dashurin, do të befasoheni kush është ai (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.