Sa ndikim kanë anketat para fillimit të fushatës zgjedhore?
A duhet moralisht funksionarët që garojnë në lokalet të japin dorëheqje (VIDEO)
Taksa radiodifuzive nuk ekziston më
« VIDEO » Politika ta zyrtarizojë shqipen edhe në të folurin e saj
Vlladimir Pançevski i gjykuar për mobing
img-354312.jpg

Shkup, 14 shtator - Gjykata Themelore Shkup 2 mbajti gjykim për padinë e Goran Stamenkovski ku ka akuzuar  ish kryetarin e Gjykatës Themelore Shkup 1, Vladimir Pançevski, transmeton Zhurnal.

Pançevski ka të drejtë ankese pas Gjykatës së Apelit. Paditësi Stamenkovski dhe avokati i Pançevskit nuk dhanë deklaratë për mediat.
Gjykatësja, Hillda Meshkovksa tha se deri në kohën kur do të shqyrtohet padia, e njëjta do të dërgohet në sistem dhe do të shpallet haptas për opinionin e gjerë.Ish kyetari i Gjykatës Themelore Shkup 1, Vladimir Pançevski, vjet në muajin dhjetor ka marrë padi private për mobing nga udhëheqësi i sektorit për resurse njerëzore, Goran Stamenkovski.

Sipas padisë, Pançevski një periudhë të gjatë kohore e ka  dërguar paditësin në pozita të ulëta, e ka dënuar dhe nga ai ka kërkuar të plotësohen norma kundër praktikës ligjore.Në seancën e parë, në muajin shkurt, Pançevski nuk është paraqitur , ndaj është anuluar gjykimi i tij.

Avokati i të akuzuarit, Dushko Jankovski, ka deklaruar se kanë fakte materiale dhe dëshmitarë me të cilët do të vërtetohet se Vlladimir Pançevski ka kryer mobing ndaj Goran Stamenkovskit.

Stamenkovski, përveç padisë për mobing, ka dorëzuar edhe dy akuza penale kundër Pançevskit për malltretim në shërbim të punës dhe dështim të barabarësisë në vendin e punës.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.09.2017, 11:18  | Xh.I. | 1,121 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Rufi mos i trego popullit përralla me mbret, ti vet e din të vërtetën
Anketë e re e "Dimitrija Çupovski", VMRO-DPMNE bindshëm para LSDM-së, BDI e BESA të barabartë
Aksion policor, arrestohen tetë të rinj për shitje të drogës
Shkup, gjendet i vdekur një burrë 46 vjeçar
Xhansu kapet mat me të dashurin, do të befasoheni kush është ai (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.