Sa ndikim kanë anketat para fillimit të fushatës zgjedhore?
A duhet moralisht funksionarët që garojnë në lokalet të japin dorëheqje (VIDEO)
Taksa radiodifuzive nuk ekziston më
« VIDEO » Politika ta zyrtarizojë shqipen edhe në të folurin e saj
Familja bie në vullkan, 7-vjeçari lutet për ndihmë (Foto)
vullkann_1.jpg

Një vogëlush 7-vjeçar u gjet duke qarë dhe kërkuar ndihmë pasi prindërit dhe vëllai i tij më i madh ranë në një krater vullkani.

Alessio Carrer ishte me pushime më familjen kur mamaja dhe babai ranë në kraterin 1 mijë gradë Celsius, në përpjekje për të shpëtuar djalin e tyre të madh.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në Itali. Vogëlushi 7-vjeçar pyeste vazhdimisht se çfarë i ka ndodhur prindërve dhe vëllait, ndërsa shërbimet sociale dhe një psikolog e morën tutje.

Massimiliano Carrer, 45 vjeç dhe e shoqja, Tiziana Zaramella, 42 vjeç, besohet se u mbytën nga gazi i nxehtë teksa tentonin të shpëtonin djalin e tyre 11-vjeçar, Lorenzo.

Edhe ky pati fatin e prindërve.

Gjithçka ndodhi në Solfatara të Pozzuoli-t, në veri të Napolit në një vullkan të fjetur.

Lorenzo i vogël mendohet se është futur në një zonë të ndaluar.

Autoritetet e qytetit Pozzuoli kanë shpallur një ditë zie për këtë ngjarje të rëndë.

Familja ishte me origjinë nga Torino. Carrer punonte si inxhinier, e shoqja ishte roje sigurie në një aeroport.

Autoritetet thanë se nuk mund të bënin asgjë për të shpëtuar jetën e tyre. /Lajmi.net/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.09.2017, 11:28  | L.E. | 535 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Rufi mos i trego popullit përralla me mbret, ti vet e din të vërtetën
Anketë e re e "Dimitrija Çupovski", VMRO-DPMNE bindshëm para LSDM-së, BDI e BESA të barabartë
Aksion policor, arrestohen tetë të rinj për shitje të drogës
Shkup, gjendet i vdekur një burrë 46 vjeçar
Xhansu kapet mat me të dashurin, do të befasoheni kush është ai (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.